Sanovnik.bg»Форум»Говорилник»Търся определена информация за квартал Върба (Радомир)

Търся определена информация за квартал Върба (Радомир)

  • 16.10.15 11:59#1Ground ZeroGround ZeroНовакРегистрация: 18.03.14Град: -Отговори: 11Търся определена информация за квартал Върба (Радомир)Здравейте! Поради лични причини се интересувам за квартала Върба, който се намира до самия град Радомир.
    Търсих из интернет, но не намерих това, което ме интересува.

    Какво точно ме интересува:
    1. Интересува ме, кога са основани гробищата на квартала.
    2. Ако квартала преди години се е казвал с друго име или имена - с кои ?
    3. Интересува ме също точно на това място - дали преди много години е имало нещо, като сектантска църква или нещо подобно на някаква църква...?
    Снимка: http://prikachi.com/images/551/8409551O.jpg

    Линк, ако някой иска да го разгледа:
    https://www.google.bg/maps/@42.5230439,22.959326,3a,75y,79.03h,75.92t/data=!3m6!1e1!3m4!1secNsL7r9m_bAukAVOjH4_Q!2e0!7i13312!8i6656!6m1!1e1

    Ако някои е запознат с региона или е чувал нещо от старите хора - нека го сподели. Но ако не е сигурен, нека каже, че не е сигурен.
    ОтговорОтговор с цитат
  • 20.10.15 05:07#2Пламена M.Пламена M.ДжедайРегистрация: 13.11.12Град: -Отговори: 215от: Търся определена информация за квартал Върба (Радомир)Съжалявам, аз нямам данни за това. Дано някой от района се отзове!ОтговорОтговор с цитат
  • 23.10.15 10:02#3КатиКатиНовакРегистрация: 18.07.14Град: СофияОтговори: 2от: Търся определена информация за квартал Върба (Радомир)Мои роднини почиват в тамошното гробище и съм забелязала, че има доста стари плочи и дати на хора от 1902 .
    Няма сектантстка църква в района
    ОтговорОтговор с цитат
  • 24.10.15 11:35#4Ground ZeroGround ZeroНовакРегистрация: 18.03.14Град: -Отговори: 11от: Търся определена информация за квартал Върба (Радомир)Интересува за около средата на 19-век (някъде 1849-1862 година) дали гробищата са съществували тогава и дали на въпросното място е имало нещо като църква, която не е православна.ОтговорОтговор с цитат
  • 25.10.15 12:24#5ДжиланДжиланНовакРегистрация: 24.10.15Град: -Отговори: 1от: Търся определена информация за квартал Върба (Радомир)Здравей!Не знам нищо за квартала, но знам нещо за секти в Радомир от преди около 20 години.Една съученичка ми беше разказвала за една история, която се е случила на родителите й или по-точно на класната им ръководителка.Тогава е имало някаква секта, която е привличала много млади хора и ги е подкукоросвала да се откажат от материалното и да мислят за духовното, да си дарят вещите и парите на църквата им (църквичката,естествено си прибирала парите и ги ползвала за не толкова благородни цели, както вероятно предполагаш), докато това не докарало до масово самоубийство-няколко младежи (включително и дъщерята на класната на родителите на моята съученичка) се хвърлили от покрива на един от 15-етажните блокове...Това е каквото знам, надявам се историята да ти е помогнала, макар и толкова трагична и злокобна...ОтговорОтговор с цитат
  • 25.10.15 02:31#6Ground ZeroGround ZeroНовакРегистрация: 18.03.14Град: -Отговори: 11от: Търся определена информация за квартал Върба (Радомир)Джилан :Здравей!Не знам нищо за квартала, но знам нещо за секти в Радомир от преди около 20 години.Една съученичка ми беше разказвала за една история, която се е случила на родителите й или по-точно на класната им ръководителка.Тогава е имало някаква секта, която е привличала много млади хора и ги е подкукоросвала да се откажат от материалното и да мислят за духовното, да си дарят вещите и парите на църквата им (църквичката,естествено си прибирала парите и ги ползвала за не толкова благородни цели, както вероятно предполагаш), докато това не докарало до масово самоубийство-няколко младежи (включително и дъщерята на класната на родителите на моята съученичка) се хвърлили от покрива на един от 15-етажните блокове...Това е каквото знам, надявам се историята да ти е помогнала, макар и толкова трагична и злокобна...

    Много лошо това...

    Ровя за една информация: Едно момиче е била подведена от разни секти или сатанински служители (там какви са били). До колкото съм чувал причината е била: липса на родителско внимание. Същото това момиче по информация, която имам е била убита от въпросните сектанти....
    Името и е: Рая
    На около 13 години е била, когато са я убили.
    Живяла е в квартал Върба (Радомирско)

    Ако някой е чувал или подочуе подобна информация за момиче с такова име - ще се радвам да се свърже с мен на лично съобщение.
    ОтговорОтговор с цитат
Facebook
Любими
Twitter
Pinterest