Sanovnik.bg»Форум»Религия»10 причини , поради които не ми харесва християнството

10 причини , поради които не ми харесва християнството

  • 22.12.14 01:06#1AsmodeusAsmodeusНовакРегистрация: 31.07.14Град: -Отговори: 4610 причини , поради които не ми харесва християнството 10 ОСНОВНИ ПРИЧИНИ ПОРАДИ КОИТО НЕ МИ ХАРЕСВА ХРИСТИЯНСТВОТО:


    1) Хората, които са набожни , обикновено са адски невежи или другият вариант - са едни подли ЛИЦЕМЕРИ. Обикновено само бабичките от селцата казват, че са набожни и спазват стриктно църковните празници и ходят редовно да палят свещи и да се молят по църквите, но истината е, че нито са чели Библията, нито я знаят,нито я разбират.Освен това , така наречените баби християнмки вървят и кълнат наляво - надясно и се занимават с обреди и с магии. Лицемерки! Често тези бабички не са чели и история, и дори и не знаят, че големи учени като Галилео Галилей са били инквизирани именно от малоумните църковни папи - а тези папи обикновено, и до ден днешен са едни тъпи педофили и изнасилвачи, облечени във власт. (Те като са си забранили нормалния секс заради вярата, те естествено започват да се извращават и да налитат на малки момиченца и на малки момченца). Всички малоумни папи тъпанари са смятали, че земята е плоска и заради това, че Галилео се е опитвал да им докаже , че планетата ни е кръгла, именно заради това са го обезглавили!
    2) Библията според някои хора е много мъдра книга, но според мен е много неясно и скучно написана, и има много по - мъдри книги от нея, и ако през целия си живот си чел само Библията, без да си чел книгите на другите религии и на други учения, ще си много далеч от достигане на висше ниво на мъдрост.
    3) Християнството и другите авраамически религии налагат само догми на науката и така спират научния прогрес.
    Принципите на авраамическите религии са неприложими за съвремието, за 21 век, когато вече много неща са изследвани - и на земята, и под водата и във въздуха. Освен това , християнството постоянно си противоречи - уж ''не изобразявай бог, не си прави кумири и не се опитвай да си го представиш'', а същевременно е пълно с икони, на които са нарисувани ''светци''- хора, които са умрели за християнската вяра.
    4) Друго - не вярват в прераждането, а смятат, че човек живее само веднъж и след смъртта си отива в рая или в ада, ако не е живял ''праведно'', а то няма такива ''светци'', които да не са прекрачвали християнските закони, така че по тази логика всички отиват да горят в ада! Аз пък вярвам в прераждането и смятам, че всеки следващ живот е нов шанс за развитие на човешката душа, и намирам това обяснение за много по- смислено, много по - логично и доста по - обнадеждаващо!
    5) Не разрешават на човек да вярва в каквато си религия иска (т.е. - сам да намира пътят към божественото) , а уж християнския бог бил милостив и всепрощаващ, и уж човек имал право на свободна воля - за каква свободна воля можем да говорим изобщо в християнството?
    6) И още една причина: ПОПОВЕТЕ ЕКЗОРСИСТИ НЕ ПОБЕЖДАВАТ ДЕМОНИТЕ, КОИТО СА ОБСЕБИЛИ ХОРАТА ЧРЕЗ ДУМИТЕ ОТ БИБЛИЯТА, А ГИ ИЗГОНВАТ ЧРЕЗ МНОГО ПО - ДРЕВНИ ИЗТОЧНИЦИ ОТ БИБЛИЯТА- ЧРЕЗ ДРЕВНИ ЗАКЛИНАНИЯ, ДО КОИТО КОЙ ЗНАЕ КАК СА СЕ ДОКОПАЛИ ПАПИТЕ В РИМ! ТАКА ЧЕ КРЪСТЪТ НИКАК НЕ Е ВСЕМОГЪЩ, НИТО ПЪК ПОЛУМЕСЕЦА, НИТО ЕВРЕЙСКАТА ЗВЕЗДА!
    7) Библията демонизира образът на Жената. Жените са винаги били обвинявани за зли вещици, били са инквизирани и мразени, унижавани и смятани за ''по - нисше същество от мъжа'', така е във всичките авраамически религии. Като не можеш да разбереш и да спечелиш една жена е много по - лесно да я обявиш за вещица и да насъскаш всички против нея, нали? Сякаш на жената единствената и роля в живота й е като на една раждаща крава, която мие пода, бърше задниците на бебетата, готви и пере на мъжа си мръсните чорапи, и не може нищо да научи и не може да работи наравно с мъжете и с приятелките си - е да, ама не е точно така!!!
    8) Библията постоянно търси ''овчар'' и ''пастир'', който да ръководи стадото си, който едва ли не да бие подчинените си като овце, за да му свършат работата, ако това е било валидно в миналото, сега - във времето, когато хората съкооперират в големи колективи без да има изявен авторитарен лидер, или има дейности, в които човек е абсолютен индивидуалист - изобщо не е важен за съвремието такъв ''пастир''. И изобщо ''тартор'' не винаги е търсен и нужен, а да не говорим, че такъв тип насилници -тирани не са много уважавани по принцип.
    9) ''Почитай родителите си!'' - Ще ги почитам, защото са ми родители, това е едно, но да си съспивам живота заради тях и да им позволявам да ми осакатяват психиката и съдбата - това е съвсем друго. Ще се грижа за тях и ще ги обичам, ако са си заслужили и, още по - важното - АКО ЧУВСТВАМ ЖЕЛАНИЕТО ДА ГО ПРАВЯ! Защото има и добри родители, а има и лоши такива, така че и това правило не е общовалидно, както и правилото за продължаване на рода. Всеки човек би трябвало сам да си решава иска ли деца или не, и щастлив ли е със или без деца, съответно. Има много успели и щастливи хора без деца и това не значи, че хора, които смятат, че животът е безсмислен без деца - те нямат правото да решават за чуждият живот!А има и хора, които не могат да имат деца и те какво - да се обесят ли? И задължително ли е и те да осиновяват, ами ако не искат?
    10) ''ако те ударят по едната буза, дай да те ударят и по другата'' - това мазохизъм ли е, или какво?
    ОтговорОтговор с цитат
  • 22.12.14 10:38#2LiqLiqНовакРегистрация: 02.12.14Град: -Отговори: 2от: 10 причини , поради които не ми харесва християнството Според мен именно религиите доказват, че Вярата е измислена. Не може всеки да си има свой Бог и други вярвания, всички би трябвало да са единни. Но честно казано ако трябва да избирам предпочитам християнството, там няма чак такива строги изисквания, всеки решава сам за себе си дали да спазва традициите. Всичко е измислено с цел да се управляват хората - църкви, свещеници и т.н. Аз си имам свой начин да вярвам в Бог, но онези средства не са начина. Например мога да вярвам в него като правя добро, като се самоуважавам, като не съдя, така вярвам, че Бог би одобрил това.ОтговорОтговор с цитат
  • 23.12.14 01:15#3НадеждаНадеждаНовакРегистрация: 23.12.14Град: ПловдивОтговори: 1от: 10 причини , поради които не ми харесва християнството ..ОтговорОтговор с цитат
  • 23.12.14 01:27#4AsparuxAsparuxНовакРегистрация: 08.04.14Град: БургасОтговори: 74от: 10 причини , поради които не ми харесва християнството Какъв беше смисъла, да напишеш това.ОтговорОтговор с цитат
  • 24.12.14 01:58#5AsmodeusAsmodeusНовакРегистрация: 31.07.14Град: -Отговори: 46от: 10 причини , поради които не ми харесва християнството Просто пускам такава темичка, за да видя кой какво ще каже по въпроса.ОтговорОтговор с цитат
  • 24.12.14 07:20#6AsmodeusAsmodeusНовакРегистрация: 31.07.14Град: -Отговори: 46от: 10 причини , поради които не ми харесва християнството Точно така! ОтговорОтговор с цитат
  • 24.12.14 07:21#7AsmodeusAsmodeusНовакРегистрация: 31.07.14Град: -Отговори: 46от: 10 причини , поради които не ми харесва християнството ОтговорОтговор с цитат
  • 25.12.14 02:35#8емилия илиеваемилия илиеваНовакРегистрация: Град: СофияОтговори: 24от: 10 причини , поради които не ми харесва християнството Подкрепям твоето мнение! И аз не намирам удовлетворение на въпросите си в религията.Схващането за прераждането и дългия път на развитие на душите ми изглежда много по-логично, разбираемо и приемливо. Не разбирам как ще умра,ще се превърна в пръст и ще чакам Второто пришествие неизвестно колко хиляди години в спящо състояние за да дочакам Великия Съд и евентуално пак ще бъда възкресена.Всичко е толкова мъгляво, неразбираемо и трудно за възприемане.Вярвам в Универсалния Творчески Разум, но съм човек и не е по силите ми да си го представя.Разбирам прекрасно,че всички имаме нужда от вяра и упование в подкрепата на висша разумна и справедлива сила,но човечеството не е същото както преди 2000г.и мислещият човек си задава въпроси и търси отговори,а религията не дава задоволителни отговори.Те признават само своите догми и анатемосват всичко,което не съответства на тях 100 процента, дори велики български личности като Ванга и Петър Дънов. ОтговорОтговор с цитат
  • 25.12.14 02:41#9antoaneta ardashesantoaneta ardashesНовакРегистрация: 02.01.14Град: СофияОтговори: 470от: 10 причини , поради които не ми харесва християнството А знаеш ли една заповед-Не изпитвай Господа твоя Бог. Какво ще отговориш на това, защото то е едно от условията на християнина.Ако си арахангел би следвало да знаеш. Искам да ти кажа,че когато пишеш по тема засягай темата, а не доказвай с мисли от други теми т.е. едно е християнство, а друго е религия,едно е вяра, а друго е неразбиране що е вяра и т.н. Пожелавам ти да прочетеш от библията Притчи Соломонови 10гл и ми е интересно какво ще кажеш за това. :blush: ОтговорОтговор с цитат
  • 25.12.14 10:14#10АнтонинАнтонинНовакРегистрация: 30.03.12Град: Стара ЗагораОтговори: 3от: 10 причини , поради които не ми харесва християнството Никой не те задължава да вярваш. За да се случи трябва да си докоснат от съдбата. Повярвай, променя се целия живот. И разбира се че има и лицемери
    в църквите, но БОГ е казал, ще се съдя с всеки очи в очи. Не слагай всички под един знаменател, има вярващи с невероятна чистота.
    ОтговорОтговор с цитат
  • 26.12.14 06:36#11AsmodeusAsmodeusНовакРегистрация: 31.07.14Град: -Отговори: 46от: 10 причини , поради които не ми харесва християнството Напротив, antodr, християнският ( и мюслманският, и юдейският Бог) те задължават да вярваш само в него! - не случайно една от десетте заповеди е ''да нямаш други богове освен Мене'' и това се повтаря в свещените книги по 180 пъти минимум, казано под различни форми!
    Истината за зараждането на първите християнски секти- как и защо - накратко:

    ''Християнството е било една от многото секти в древна Юдея, отклоняващи се от официалната догма на Еврейската религия по това време, застрашаваща финансовите интереси на съсловието на жреците и изглежда за това жреците са наклеветили Исус пред властите и така са се отървали от рабина Исус. Но по това време Евреите са се били пръснали навсякъде по обширната Римска Империя и са имали свои малки местни общини и храмове, които са били обединени по търговски интерес и религията е била по-скоро за параван. Та тези Еврейски общини пръснати навсякъде из Римската Империя строго погледнато е трябвало да плащат данъците предписани в Тора-та на Главния Храм и жречество в Йерусалем. Но те са плащали данъци на Рим на местните власти и на собствената си малка местна общност. Сектата на Исус се явява като едно извинение, да не плащат данък на Храма в Йерусалем и така първоначално християнството се е разпространявало. Евреите които са били пръснати са канели на своите Съботни обяди и местни хора не- Евреи и така християнството се е предавало и на не- Евреи. Последните да го направят по - привлекателно са адаптирали всички езически обичаи, празници и тържества, които са се празнували от местните хора от памти века. Както комунистите и ченгетата си наметнаха по една синя дрешка и се обявиха за дисиденти, после жълта дрешка и станаха монархисти, след това една трикольорна и станаха националисти и ... не можеш да им хванеш спатиите. Така е сега много трудно да отсееш, кое в християнството е от Юдаизма и кое от езичеството. Първите християни също така са били ревностни и са унищожавали всичко, което е свързано с вярвания и обичаи от преди християнството. '' -

    По подобни малоумни причини са се зародили и другите две авраамически религии - юдаизма и мюсюлманството. И са откраднали езическите празници и традиции, а после са се разделили на 1000 подтечения, евангелистки секти и т.н. ...Всичко е с цел власт над тълпите и икономическо обогатяване на едни малки групи от хора. Неслучайно до ден - днешен църквите са позлатени,и иконите им, и кръстовете им са тежки и от чисто злато - откъде пари за всичкото това злато? Ако отидеш в някой исторически музей, там поповете са облечени в най - скъпите и най - царските одежди, а обикновените хора от народа са били дрипави и бедни.
    ОтговорОтговор с цитат
  • 26.12.14 06:38#12AsmodeusAsmodeusНовакРегистрация: 31.07.14Град: -Отговори: 46от: 10 причини , поради които не ми харесва християнството Браво, alicha,
    точно така , и аз съм на същото мнение, макар че Петър Дънов не го вярвам, а за баба Ванга се колебая.
    ОтговорОтговор с цитат
  • 27.12.14 06:33#13NanaNanaНовакРегистрация: 17.02.14Град: ВарнаОтговори: 80от: 10 причини , поради които не ми харесва християнството Петър Дънов е велик, а Ванга е врачка.ОтговорОтговор с цитат
  • 27.12.14 07:31#14AsmodeusAsmodeusНовакРегистрация: 31.07.14Град: -Отговори: 46от: 10 причини , поради които не ми харесва християнството Че какво му е великото на Петър Дънов - побъркан дядка, сектант, който копира великите древни друиди и учи хората на измишльотините си?...
    Виж, в баба Ванга, ако е била истинска врачка, в нея по - скоро ми се вярва да е имало нещо наистина мистично. Но в наши дни всякакви измислици й приписват, че ги е казвала, а тя може би никога не ги е казвала, че и цели поредици от книги започнаха да издават от нейно име, въпреки че тя отдавна е в гроба.
    ОтговорОтговор с цитат
  • 27.12.14 08:25#15NanaNanaНовакРегистрация: 17.02.14Град: ВарнаОтговори: 80от: 10 причини , поради които не ми харесва християнството Всеки има право на мнение,аз харесвам учението на Петър Дънов, и мога да ти кажа,че не е "побъркан" както ти си мислиш,препоръчвам ти да прочетеш книгата"Молитвеник"на Дънов, а що се отнася до Ванга тя е контактувала с мъртвите това какво означава,че е черпила информация от тъмните сили, ако това е мистично за теб? Виждам,че се занимаваш с езотерика,и предполагам ,че си чел книгите на Дорийн Върчу, ако ли не прочети ги.ОтговорОтговор с цитат
  • 28.12.14 09:54#16емилия илиеваемилия илиеваНовакРегистрация: Град: СофияОтговори: 24от: 10 причини , поради които не ми харесва християнството ArhangelGabriel,благодаря ти,че сподели с нас знанията и фактите които си научил,търсейки истината за корените на християнството,за мистерията,свързана с появата на Христос на земята.Надявам се да продължиш да споделяш ценна информация,свързана с философия,религия,езотерика. Ти си една мислеща и търсеща личност,която не се задоволява с готови клишета.За това ни е дадена свободната воля- всеки сам да достигне до своята истина. :y: ОтговорОтговор с цитат
Facebook
Любими
Twitter
Pinterest