Sanovnik.bg»Форум»Поверия и Суеверия»Великденски яйца

Великденски яйца

  • 04.10.14 05:45#1тодоркатодоркаНовакРегистрация: 24.05.11Град: ГрадинаОтговори: 1Великденски яйцаВ България съществува поверие да се оставя първото червено яйце и по него да се гадае каква ще е годината. Така направих и аз, само че моето яйце се счупи в мига в който съобщиха тъжната вест,че дядото ни е починал.Сега стоя сама и си мисля какво ми е разказвала моята баба,"Слушай,казваше тя,когато яйцето от миналата година го счупиш и вътре е цяло значи годината ще е добра,ако яйцето не е цяло очаквате лоша година". Та затова сега си задавам въпроса каква ли ще ми годината след като яйцето вътре е цяло,но черупката му е строшена на много места.
    ОтговорОтговор с цитат
  • 04.10.14 06:36#2********НовакРегистрация: 19.08.14Град: ПлевенОтговори: 361от: Великденски яйцаТова е било в недоимък, когато са имали ено червено яйце на някакъв празник. Годината винаги ще е лоша. Сега хората са по-богати и е грозно да говорите такива неща, а пък на миризмата от добре угнило яйце можем само с отвращение да си запушим носовете.  ОтговорОтговор с цитат
Facebook
Любими
Twitter
Pinterest