Sanovnik.bg»Форум»Религия»Древни религии

Древни религии

  • 13.09.14 01:20#1GrarlGrarlНовакРегистрация: 08.09.14Град: -Отговори: 4Древни религииЗдравейте, отварям тази тема с цел да обменим познания.. Ако има запознати с древните религии или богове ще се радвам да споделят с нас. ^_~
    ОтговорОтговор с цитат
  • 13.09.14 01:13#2********НовакРегистрация: 19.08.14Град: ПлевенОтговори: 361от: Древни религииАве малко не сме дорасли повечето, за да ги познаваме лично.., но се интересуваме, когато искаме да се ориентираме.
    ОтговорОтговор с цитат
  • 13.09.14 02:14#3antoaneta ardashesantoaneta ardashesНовакРегистрация: 02.01.14Град: СофияОтговори: 470от: Древни религииНастоящите дават по-голяма точност на ситуациите.Древните предимно са отразявали съществуващите по тяхно време култове, според тяхните разбирания.А да се каже с една дума за религиите е трудно да се разбере.В настоящите е преплетена и древността- изводи и приложения.На колко си години и какво по-точно те интересува- начин на приложение, богове или ...Не всяко нещо,което се кланя на нещо е религия.ОтговорОтговор с цитат
  • 13.09.14 03:58#4********НовакРегистрация: 19.08.14Град: ПлевенОтговори: 361от: Древни религииМи ти, Мише, както винаги си точна и не пропускаш да използваш съществените думички - същинска поетеса!ОтговорОтговор с цитат
  • 14.09.14 05:41#5********НовакРегистрация: 19.08.14Град: ПлевенОтговори: 361от: Древни религииМога да ти кажа как да направиш жертвоприношение - като заколиш хранено от теб животно, кръвта му източиш на земята, а месото запалиш да се превърне в дим.

    Те сега са напреднали(излезли от ада) и съгласяват хората сами да го правят със себе си.
    ОтговорОтговор с цитат
  • 14.09.14 06:12#6GrarlGrarlНовакРегистрация: 08.09.14Град: -Отговори: 4от: Древни религииМхм.. Нямам намерение да пробвам, но мерси все пак ще го имам предвит.ОтговорОтговор с цитат
  • 14.09.14 10:45#7********НовакРегистрация: 19.08.14Град: ПлевенОтговори: 361от: Древни религииДобре, ще пробвам аз. И без друго съм почти сигурен, че това е начин за справяне с проблеми. Досега всички общества са дарявали жертви на олтари, защо начина да е тайна за грацките хора?! ОтговорОтговор с цитат
  • 14.09.14 11:46#8stempzstempzНовакРегистрация: 27.11.13Град: ВарнаОтговори: 9от: Древни религиимихаил речкин-''феномена окунъово''-щом искаш да си едноок,за две очи се иска многократна реинкарнацияОтговорОтговор с цитат
  • 15.09.14 11:28#9********НовакРегистрация: 19.08.14Град: ПлевенОтговори: 361от: Древни религииМафията може и да прощава. От това се образува простотията и простите хора. Простите хора са губещи. Ето как древните религии въздействат и днес, докато изтраем всички прости да се наимат достатъчно, за да ни оставят на мира (което те не правят, защото се превръщат на важни сили). И те имат, не си губят времето. Имат възход - това се вижда доста добре, стига да разбираш кое какво го е породило.

    Та религиите си съществуват под ена или друга форма. Символите им могат да се намерят на различни места, и съграденото в днешни дни често може да се свърже с тях. Дори старото бг знаме било триъгълно и знак на групова творба от некви можещи, имало и дух на вълк, който успял да се преобразува и прикрие като лъв. Големи говна са. Знамената на държавите често могат да се отъждествяват с развяната коса на смъртта. Както при карикатурите, които обясняват военните действия по света, случващи се напоследък - американско знаме-смърт-дух.
    Но всички лъжат, за да прикрият собствените си дела, като си имат просто един "виновник за всички беди" - колко грозно и невероятно. А войните са масови жертвоприношения - това най-малкото дава власт.
    ОтговорОтговор с цитат
  • 15.09.14 04:43#10antoaneta ardashesantoaneta ardashesНовакРегистрация: 02.01.14Град: СофияОтговори: 470от: Древни религииВойните не са жертвоприношение, а култ към себеси,към своето аз.Към своето ето ме,вижте ме, аз съм по-велик от всички, а не се виждда колко е нищожен в очите на другите. Да не говорим за тези, които ги праща на вечни мъки за да бъде водещ в ада.
    Жалко,че не го осъзнават, а му се връзват на измишльотините.
    ОтговорОтговор с цитат
  • 15.09.14 10:14#11********НовакРегистрация: 19.08.14Град: ПлевенОтговори: 361от: Древни религииАми можеш да кажеш така, само защото не са ги хранили, както се храни жертвено животно. Сещате се - дебелите знаат как - от нищо да не се лишавали, и по некое време рев/сълзи/скръб... Ама може да са направили така, че да са придобили собствеността върху им по правилото: този, който дава храната е господар. Та ако са жервени животни, то със сигурност са ги хранели по ено или друго време. Тези неща са си открай време. ОтговорОтговор с цитат
  • 16.09.14 10:15#12GrarlGrarlНовакРегистрация: 08.09.14Град: -Отговори: 4от: Древни религииТова е доста интересно ако може и да обясниш какво е хтонос ОтговорОтговор с цитат
  • 17.09.14 12:30#13********НовакРегистрация: 19.08.14Град: ПлевенОтговори: 361от: Древни религииЛьобов е пример за хтонос, пише го кратко и стегнато в уикипедия. А ти в съня си явно имаш нещо общо с някакво дръво. Дали не трябва да му сториш дар?ОтговорОтговор с цитат
  • 18.09.14 08:14#14GrarlGrarlНовакРегистрация: 08.09.14Град: -Отговори: 4от: Древни религииПонякога е само едно, а понякога е цяла гора.. Щом мислиш, че с дървото е свързано жертвоприношение какво би казал относно поляните ?? Благодаря ти за отделеното време.ОтговорОтговор с цитат
  • 18.09.14 11:19#15********НовакРегистрация: 19.08.14Град: ПлевенОтговори: 361от: Древни религииАми никакво време не съм отделял, така че няма за какво. Но ти ако искаш ще си намериш в нета инфо. Аз ако имах такъв сън щях да го мисля за личен и щях да действам, защото това си е някакъв шанс, който ти се дава да уважиш ено свещено дърво. А може би си имал някога някакви желания и това е свързано с метода на постигането им. Но защо не търсиш, ами разпитваш недобре запознати с твоя филм? Каква марка е дървото? Те са с различни значения. Това би ти дало някаква насока. ОтговорОтговор с цитат
Facebook
Любими
Twitter
Pinterest