Sanovnik.bg»Форум»Съновник»Сънища със скоро починалия ми съпруг

Сънища със скоро починалия ми съпруг

  • 11.01.11 01:18#1Елена Груева-МихайловаЕлена Груева-МихайловаНовакРегистрация: 11.01.11Град: СофияОтговори: 7Сънища със скоро починалия ми съпругОтново тази сутрин съм объркана и донякъде нещастна... Като, че ли сънят ми беше разделен на 2 части...

    В първата моят Слънчо дойде, аз бях учудена, но и доволна и въпреки всичко му казах: Нали те погребах съкровище... Ушетата ти бяха посиняли :cry: /пак плача.../ Не помня какво ми каза.........

    Следващата част беше изключително неприятна, натоварваща, вбесяваща ме...Звънеше на някаква жена, а и самата тя го беше търсила за да ходят заедно на риба... Беше скрил от мен, измъкваше се... с две думи опитваше да ме лъже :cry:

    Защо са тези сънища,какво ми показват, дали е било така в действителност... Толкова ми е тежко, да си мисля, че е истина....

    Майкъл Нютън пише, че близките ни проектират сънищата ни за да ни успокояват. Как да повярвам, че този сън е успокоение..
    ОтговорОтговор с цитат
  • 11.01.11 02:20#2AdminAdminАдминистраторРегистрация: 04.10.08Град: -Отговори: 10от: Сънища със скоро починалия ми съпругНашите искрени съболезнования за загубата на съпруга ти. Предполагам, че е много тежко и едва ли ще намерия думи, които да те успокоят, но ще ти споделя моят личен опит, а и опит на още много хора, относно контакта с близките починали.

    Починалите близки като цяло са най-добрите вестоносци на един човек, защото чрез тях ние приемаме нещо, което трябва да се случи по-лесно. Те се радват с нас, когато е нещо хубаво, и те плачат с нас когато е нещо лошо. Но за съжаление, поне от мой личен опит знам, че те не могат директно да мешат в нашия живот, затова обикновено загатват нещо, но не го казват директно какво е. Ще познаеш по настроението им.

    В началото ще го сънуваш много често, защото те са още много привързани към земния живот, след това ще става все по-рядко и по-рядко, само за важни събития. И какво ще значат сънищата ти? Следвай интуицията си...

    Сънят ти първата част изразява отказа ти да го пуснеш да си ходи, и неговият да те остави. Духовната връзка между вас е много силна и той не може да те остави. Затова, обикновено починалият е 40 дни след смъртта си още на земята, да се сбогува с близките си. Първите 4 до 6 месеца ще имаш много такива сънища.

    Втората част на съня ти изразява притесненията ти, да не би да е било наистина така, както си го сънувала. Но това са само твоите вътрешни притеснения, които се визуализират в момент на слабост и нямаш причина да се притесняваш.
    ОтговорОтговор с цитат
  • 11.01.11 03:48#3Елена Груева-МихайловаЕлена Груева-МихайловаНовакРегистрация: 11.01.11Град: СофияОтговори: 7от: Сънища със скоро починалия ми съпругНе искам, не мога да го пусна...колкото и егоистично да е. Толкова бяхме свързани, за семейството ни Той беше всичко... На 20.01 стават 40 дни. Какво ще стане после... Ще го сънувам ли, той изцяло ли ще си отиде,как ще контактувам с него... Тези дни си спомних нещо, което се случи може би преди година...две ли... Бяхме на риболов отново заедно /не ми е най-любимото,но ходех единствено за да съм с него/.

    Седяхме си на брега на язовира и тогава той ми каза: "Точно тази ситуация съм я сънувал. Същата до най-малките подробности. И то много преди да те познавам...". Значи ли това,че наистина сме били определени един за друг...
    ОтговорОтговор с цитат
  • 12.01.11 11:37#4AdminAdminАдминистраторРегистрация: 04.10.08Град: -Отговори: 10от: Сънища със скоро починалия ми съпругСъс сигурност сте били предопределени един за друг, може да сте имали и кармична връзка от предишни животи. Нищо случайно няма.

    Относно сънуването, ще го сънуваш в началото доста често, по натам по-рядко, само като ти предстои нещо важно.

    Ако се абстрахираш от физическата загуба, духовно той ще е винаги с теб и ще ти помага когато може.
    ОтговорОтговор с цитат
  • 13.01.11 07:56#5Елена Груева-МихайловаЕлена Груева-МихайловаНовакРегистрация: 11.01.11Град: СофияОтговори: 7от: Сънища със скоро починалия ми съпругОще един сън от преди седмица може би...Това, което помня е, че беше на маса с друг мъж,карти ли играеха,табла ли, само си седяха...не знам. Аз бях зад тях, говореха си чисто "мъжки щуротии", очаквах както винаги е правил да се обърне и към мен след като съм се ядосала на приказките и да ме "бъзикне", да ме успокои, да ми каже хубава дума както винаги го е правил...но уви. Все едно не бях там. Не ми обърна никакво внимание.

    Няколкото пъти, които съм го сънувала е така-не ми обръща внимание, не ми говори... Много ме е тежко, че не контактуваме... :cry:
    ОтговорОтговор с цитат
  • 14.01.11 09:50#6кременакременаНовакРегистрация: 14.01.11Град: -Отговори: 3от: Сънища със скоро починалия ми съпругСъболезнования за загубата ви. Бъдете силни си спомняйте хубавите моменти... Наскоро загубих баща си, не спирам да се питам 'защо?". Сънувам го много често, млад и хубав, както беше преди болестта. Много бих искала да продължи да идва в съня ми, да знам, че поне "там" е добре, че няма болка, че бди над нас и ни обича... Силни прегъдки от мен.ОтговорОтговор с цитат
  • 14.01.11 11:06#7Елена Груева-МихайловаЕлена Груева-МихайловаНовакРегистрация: 11.01.11Град: СофияОтговори: 7от: Сънища със скоро починалия ми съпругБлагодаря за подкрепата... Съболезнования и за твоята загуба...Тежко, болно, трудно... Очаквам вечерта и аз с единствената молба, да го сънувам... Но за жалост не е често, а и както казах не контактуваме... Дано нещата се променят, защото това е възможния начин да го виждам, да мисля, че е при нас и че ни обича и подкрепя както е било винаги... :cry: ОтговорОтговор с цитат
  • 22.01.11 05:06#8Елена Груева-МихайловаЕлена Груева-МихайловаНовакРегистрация: 11.01.11Град: СофияОтговори: 7от: Сънища със скоро починалия ми съпругДо сега не исках да пиша за тези ми сънища, но като че ли ми става все по-трудно да ги задържа...Може би месец преди да си отиде моят Слън,започнах да сънувам тежки сънища... Нямам конкретни спомени,но след като се събуждах сутрин,усещането беше тягостно...Единственото ясно откроило се,е следното:

    На 2 пъти в разстояние на около седмица, две ми се появяваха някакви хора,к оито ми казваха - Ти ще имаш 5 деца, ти ще си майка на 5 деца...Единия път отговорих, че аз четвърто не искам да имам, камо ли пето...Да поясня, че мъжа ми има от предишен брак двама сина, с които възвърна отношенията си в последните месеци...

    Дали е било показателно,а аз не съм и помислила за такава развръзка?... :cry:
    ОтговорОтговор с цитат
  • 25.01.11 04:46#9Елена Груева-МихайловаЕлена Груева-МихайловаНовакРегистрация: 11.01.11Град: СофияОтговори: 7от: Сънища със скоро починалия ми съпругПоследния ми сън от преди 2 дни. Бях с някакви хора и изведнъж така се зарадвах, защото разбрах, че Васил идва. Но така и не го видях. :cry: Единствено видях краката му - от колената надолу как крачи към мен. После отиде някъде и ни сипа по нещо за пиене. Но нищо друго. Дори и не помня дали каза нещо. Как да го тълкувам. ОтговорОтговор с цитат
  • 29.01.11 10:25#10Елена Груева-МихайловаЕлена Груева-МихайловаНовакРегистрация: 11.01.11Град: СофияОтговори: 7от: Сънища със скоро починалия ми съпругПоследния ми сън. Първо бях с приятелка от тийн годините ми, която почина преди около 3 г. Както обикновено, подробностите вече ми се губят, но помня че като че ли бяхме се скрили от някого или от нещо, някакви пари и аз седнах да ги броя. Пачката си беше сериозно плътна, имаше банкноти от по 100,50 и 20 лв. Бяха прибрани в едно мое бяло портмоне, което си купих това лято. Когато извадих банкнотите от 100 лв. ми направи впечатление, че нямат нищо общо с нашите си оригинални пари, бяха доста по-различни. После портмонето го прибрах в моя чанта. През това време Емилия говореше по телефона и като свърши ми каза :Баба Роза/това е майка и/моля ти се иска да си купува мъж. По нататък вече нищо не помня. Следващото, което се сещам е, че бях някъде навън, на някакво кръстовище. Знаех, че преди това сме били заедно с Васил и сега го чаках да дойде от отсрещната страна с някаква синя кола ? Но вместо него, с друга/отново синя/кола пристигна един мой приятел от преди 25 г.,когото не съм виждала може би от 10. Обърнах се и му казах:"Добре, до снощи всичко беше нормално, нямахме никакви проблеми. Сега и Васил и ти се държите ужасно. Не искате да ме видите, не говорите с мен. А той махна с ръка и ми вика:"Остави ме не ми се говори. Снощи след като те нямаше вече, той не престана да говори само за теб, наду ми главата. Попитах го, къде е сега Васил и той ми показа колата: Ето там се гушкат с Валя/Ваня/ :cry: Стана ми толкова криво и естествено хукнах към спрелите коли, но в никоя от тях не видях нито Васил, нито някой познат. После вече нищо съществено не помня.Когато се събудих от съзнанието ми изплува, че съпругата на този приятел се казва Ваня, но пък лицето от съня ми нямаше нищо общо с нея. Нищо не схващам. Толкова ли е болно съзнанието ми. Помагайте в разгадаването. ОтговорОтговор с цитат
  • 10.02.11 12:04#11Елена Груева-МихайловаЕлена Груева-МихайловаНовакРегистрация: 11.01.11Град: СофияОтговори: 7от: Сънища със скоро починалия ми съпругОх, много ми е тежко :cry: Не съм сънувала Васил от толкова време. Защо не идва ? Толкова ми липсва. Поне в съня ми да мога да го усетя. ОтговорОтговор с цитат
  • 11.09.11 01:30#12GrishaGrishaНовакРегистрация: 12.08.11Град: -Отговори: 19от: Сънища със скоро починалия ми съпругПрочетох споделените от теб сънища и преживявания. Много е тежко, когато умре близък човек, а когато той е бил твоята половинка - мъката и страданията са неописуеми. Твоят съпруг винаги ще е до теб и в сърцето ти - опитай се да продължиш напред с тази мисъл. Съзнанието ни трудно приема края и сънищата ни помагат да го отложим, доколкото е възможно. Вероятно "идването" от отвъдното не е съвсем безпрепятствено, затова не го сънуваш често. Когато се случи, раздай от любимата му храна и напитки, запали свещ и си спомняй само хубавите моменти от съвместния ви живот.
    Сигурно сте имали планове, които не са се осъществили, защото си е тръгнал по-рано, но се опитай да направиш нещо в тази посока. Грижи се за децата и за себе си така, както сте го правили, когато е бил с вас. Започни и нещо ново - запиши се на езиков курс или нещо подобно, колкото и да ти е трудно - запознанството с други хора ще ти помогне да преодолееш отчаянието и самотата и да погледнеш на нещата от друг ъгъл. Никой не е вечен на тази земя. Смъртта на близък човек е поредното изпитание, което ни потопява в мъка и безнадежност, но и напомняне, че всеки ден трябва да се изживее пълноценно.
    Естествено е човек да има съмнения или да изпитва ревност, които се материализират в сънища - важното е, когато се събудиш, да постигнеш вътрешен мир, да простиш и да поискаш прошка. Дори нещо да е било истина, то е останало в миналото, няма безгрешни хора. Както и другите са споделили, с времето сънуваме любимите хора по-рядко, само в съдбовни моменти или когато сме изправени пред трудно решими проблеми.
    ОтговорОтговор с цитат
Facebook
Любими
Twitter
Pinterest