Sanovnik.bg»Форум»Език на тялото»съня - колко е важен

съня - колко е важен

  • 02.05.13 08:15#1rosicarosicaНовакРегистрация: 27.04.13Град: Стара ЗагораОтговори: 5съня - колко е важенАко не спите поне по 7,5 часа на ден, рискувате да забавите метаболизма си, а това повишава рязко риска от напълняване. Дори 45 минути по-малко сън на ден забавят метаболизма с цели 6%. Следобедната дрямка, дори и само за половин час, пък има освежаващо действие както върху тялото, така и върху психиката. В забързания съвременен свят отделяме все по-малко време за отдих, а това рано или късно се отразява на организма, алармират медиците...
    ОтговорОтговор с цитат
  • 19.08.13 11:39#2Георги ТодоровГеорги ТодоровНовакРегистрация: 19.08.13Град: ШуменОтговори: 8от: съня - колко е важенТочно така.И още нещо.От 23 до 24 часа, хормона на растежа се отделя в най-големи количества.Опитвайте се да сте заспали през този един час.ОтговорОтговор с цитат
  • 10.03.15 01:20#3Monny MonsterrMonny MonsterrНовакРегистрация: 25.01.14Град: БлагоевградОтговори: 13от: съня - колко е важенСъня е много важен. За мен лично е много важно да се наспивам добре, въпреки че рядко го правя. Често когато ставам рано за училище имам чувството че в края на седмицата всичко ми се е насъбрало и дори понякога съм се чудела как ще издържа да ставам още дни поред толкова рано. Понякога чак ми се е ревало (буквално). Всеки ми казва "лягай си по-рано". Но съм правила и такъв експеримент - лягала съм в 10 вечерта, в полунощ, в 6 сутринта... по-рано от 9 почти не се събуждам. Най-редовния ми интервал е 9-11 да стана.ОтговорОтговор с цитат
  • 06.10.15 05:38#4miglenamiglenaНовакРегистрация: 01.10.15Град: АлиноОтговори: 97от: съня - колко е важенРазбира се, че е важен. Всеки организъм се нуждае от сън, но за всеки от нас необходимото време е различно. И е нормално, след като продължително време ни се налага да ставаме рано, да се позинервим. За това са и почивните дни ОтговорОтговор с цитат
Facebook
Любими
Twitter
Pinterest